Jak to działa

Podstawowym celem każdego systemu odzysku ciepła jest oszczędność energii, w naszym przypadku ciepła, zawartego w ściekach odprowadzanych z różnego rodzaju procesów technologicznych.
Tak powstałe ścieki określa się jako ciecze specyficzne które zwyczajnie zawierają zanieczyszczenia w postaci cząstek, tłuszczów, olejów itd., które utrudniają skuteczny odzysk energii cieplnej w nich zawartej.
Pomimo powyższej specyfiki można w praktyce spotkać rozwiązania oparte zarówno na płytowych jak i rurowych wymiennikach ciepła z wszystkimi ich wadami i zaletami.
Standardowe wymienniki płytowe posiadają bardzo wysoką skuteczność, wymagają jednak dla niezawodnej pracy wykorzystania czystej cieczy pod ciśnieniem. Przy wykorzystaniu ścieków oznacza to konieczność stosowania systemu pomp oraz skomplikowanej filtracji, która jest źródłem dodatkowych utrudnień w eksploatacji. Utrudnienia te często są przyczyną całkowitej rezygnacji użytkownika z odzysku ciepła ze ścieków.
Wymienniki rurowe natomiast nie wymagają filtracji przy czym ich skuteczność jest na tyle mała że ich użycie ze względu na niską opłacalność jest bardzo ograniczone.

My mamy na to rozwiązanie

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w naszych wymiennikach płytowych pozwalają na ich skuteczną pracę bez względu na zanieczyszczenia ścieków bezciśnieniowo oraz bez konieczności ich filtracji.
Urządzenie pozwala na odzysk 50-60% energii cieplnej zrzucanej do kanalizacji, nie wymaga szczególnej uwagi przy eksploatacji, jest łatwe w implementacji zarówno do nowej jak i istniejącej instalacji. Przynosi użytkownikowi natychmiastowe efekty ekonomiczne oraz ekologiczne.

Proponujemy Państwu jedno z nielicznych ekologicznych rozwiązań, gdzie inwestycja zwraca się zasadniczo w przeciągu roku do 3 lat w zależności od skali wykorzystania.

Zapytaj o darmowe obliczenie opłacalności