Dane techniczne

Wymiennik został zaprojektowany z naciskiem na znikome zaangażowanie użytkownika w jego utrzymaniu, dlatego przy produkcji stosowane są najlepszej jakości komponenty robione na zamówienie u producentów w Czechach i Niemczech.

Szafka wymiennika wytrzymałościowe tworzywo sztuczne ABS
Absorber stal nierdzewna AISI 316
Rozmiar 552 x 144 x 87 mm
Waga 1 800 g
Podłączenie odpadu DN 40
Podłączenie wody G 3/4“, (1/2″)
Temperatura maksymalna 90°C
Ciśnienie maksymalne 16 bar

Wymiennik NELA można zamontować pod brodzik prysznica, w warstwie podłogi o grubości minimalnie 120 mm lub pod strop piętra poniżej łazienki bez konieczności zachowania dostępu do środka wymiennika.
Wymiennik w efekcie końcowym w łazience nie jest widoczny i nie ogranicza rozwiązań aranżacyjnych architekta lub użytkownika, co do wyglądu i designu łazienki.
Instalacje wodno-kanalizacyjne nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Podłączenie wymiennika do instalacji można również wykonać później, po zakończeniu robót instalacyjnych.
Wymiennik NELA jest zaprojektowany i sprawdzony tak, żeby na absorberze nie zatrzymywały się nieczystości (absorber jest cały czas płukany następnymi dawkami wody odpadowej). Poza tym, wymiennik jest zainstalowany za syfonem, w którym zostaje zdecydowana większość nieczystości zawartych w ściekach z prysznica.
Zwykłych powłok, które powstają w rurach kanalizacyjnych oraz w wymienniku pozbędziemy się najlepiej stosując środków biologicznych (bakterie do czyszczenia syfonu), które raz na pól roku wlejemy do odpływu naszego prysznica.